НОВОСТИ

«Головним успіхом наших команд є їх постійний розвиток»

Інтерв’ю старшого тренера СКМД Тарасенко В.Ю. кореспонденту відомого українського сайта Footboom.com.

Дніпро здавна вважався кузнею юних футбольних талантів. Щосезону вихованці місцевих шкіл поповнюють склади професійних клубів. Вибирати є з кого. В обласному центрі можна нарахувати з десяток дитячо — юнацьких клубів, де улюбленою грою займаються тисячі хлопчаків. До вашої уваги знайомство зі Спортивним клубом міста Дніпра (СКМД). Про його діяльність нашому кореспонденту розповів Віталій Тарасенко – співзасновник та головний тренер СКМД.

— Віталію Юрійовичу, яка кількість дітвори наразі займається у Спортивному клубі міста Дніпра?

— За останніми підрахунками у секціях СКМД навчається близько 500 дітей. Хоча назвати точну кількість наших учнів проблематично. Оскільки позиція СКМД є такою, що ми не здійснюємо відбір до секцій (крім відбору до збірних команд), а займаємось з дітьми різного рівня підготовки. До того ж останнім часом вплинули карантинні обмеженнями. Багато дітей призупинили футбольне навчання, хто з них його відновить спрогнозувати складно.

— А скільки всього функціонує вікових груп?

— Структура СКМД досить прозора. Наші секції представлені у більшості районів міста, співпрацюємо з п’ятнадцятьма загальноосвітніми школами, в яких проводимо заняття з футболу. Точну кількість філіалів СКМД теж важко назвати. Клуб знаходиться в постійному бажанні розвитку та розширенні географії. Маємо домовленості про відкриття нових філіалів, однак ще не до кінця оформлені всі юридичні питання. Найбільш підготовлені юні гравці, котрі зарекомендували себе з найкращого боку під час внутрішньоклубних регулярних турнірів, запрошуються до складу збірних своїх вікових груп. Так, СКМД на рівні обласних змагань представляють 5 команд — з 2007 до 2011 року народження. Ще дві — 2004-2005 та 2006-2007 — цього сезону вперше виступають в чемпіонаті України (Перша ліга ДЮФЛУ). Крім того, у цьому сезоні наші тренери та хлопці старшої вікової категорії сформували дорослу команду СКМД, що виступає в чемпіонаті міста. Наразі йде активне формування збірної 2012 р.н., а незабаром розпочнеться підготовка збірної 2013-2014 р.н.

— За якими критеріями підбираєте тренерів?

— Тренерський штаб СКМД на сьогодні налічує 10 фахівців. Основними критеріями підбору тренерів є їхня вихованість, бажання власного професійного розвитку, любов до дітей та футболу. Кожному наступному кандидату ставиться все більше вимог професійного рівня. У складі тренерської команди СКМД є професійні в минулому футболісти, є заслужений тренер України (до речі, чемпіон світу з футболу серед спортсменів з вадами здоров’я), є профільний тренер з легкої атлетики та тренер воротарів. Практикуємо співпрацю з фахівцями із зарубіжних країн . Зокрема перед карантинним періодом у нас трудився колумбієць, а зараз, близько трьох років останніх років, працює сенегалець. Кожен з них привніс та привносить щось своє, цікаві нововведення та пропозиції. Всі наставники СКМД мають необхідні знання для здійснення навчально-тренувального процесу. Більшість з них мають власний унікальний досвід. На думку керівництва клубу, наші тренери повинні постійно працювати над своїм розвитком та завдяки організованим внутрішньоклубним нарадам ділитися досвідом один з одним.

— У вашому клубі навчаються діти лише з Дніпра чи й області?

— У СКМД на постійній основі займається виключно дніпровські юні футболісти. Водночас улітку клуб організовує двотижневі денні комплексні футбольні табори, до яких залучаються діти з інших міст області. — Які результати демонструють команди СКМД на обласній та всеукраїнській арені? — Головним успіхом наших команд наразі є їхній постійний розвиток. Важко вимагати результату, коли щось робиться вперше. Крім того, позиція нашого клубу співпадає з існуючою думкою провідних європейських футбольних країн: загальнокомандний результат у дитячо-юнацькому футболі – це не головне. Він не має бути самоціллю. Тому у структурі клубу досить суворо ставляться до нечесної гри, що направлена на результат команди. Завдання першочергової важливості – навчати дітей футболу, при цьому максимально не зашкодити здоров’ю під час навчально-тренувального процесу.

— Після закінчення навчання в СКМД, як у подальшому складається кар’єра ваших вихованців?

— Одним із головних завдань керівництва СКМД є працевлаштування випускників у професійних футбольних клубах. Або ж створення для хлопців можливостей проявити себе у потужних аматорських колективах. Відтак була сформована доросла команда СКМД, що виступає на аматорському рівні на першість міста. Перші наші випускники — це хлопці 2004 р.н., що вперше проводять цей сезон в чемпіонаті України. Після його завершення розглянемо питання щодо можливої їхньої участі у складі команди U-19 в чемпіонаті України та в дорослій команді СКМД. Крім того, наше керівництво в постійному пошуку партнерства з професійними клубами, яких в Україні відверто мало, якщо порівняти її за чисельністю населення з аналогічними европейськими країнами. Тому змушені «вивчати» ще й клуби ближнього зарубіжжя. Зокрема двоє вихованців СКМД з поточного сезону зараховані до академії польської професійної команди. Перед тим, як рекомендувати нашим гравцям продовження футбольної кар’єри у іншому колективі, ми дуже ретельно вивчаємо всі обставини їхнього можливого подальшого професійного росту. Зокрема рівень потенційно нового тренера та футболістів , професіоналізм керівництва нової команди, стиль побудови гри тощо. У перспективі хотілося, щоб наші випускники приєднувались до тренерської чи адміністративної роботи в СКМД. Це те, що ми можемо створити чи організувати зараз, враховуючи власні сили. Однак мріємо і про створення власного професійного клубу. Але це можливе тільки у випадку залучення спонсорських інвестицій.

— Хто є найвідомішим вихованцем «СКМД»?

— Про вихованців СКМД говорити ще зарано. Адже пройшов невеликий проміжок часу з моменту створення клубу. Ще не було жодного випуску гравців, які пройшли виховання від наймолодших груп до випускного року. Наразі маємо тільки 3-4 вікові групи, які були сформовані понад три роки тому. Сподіваємось, що у недалекому майбутньому ми обов’язково повернемось до відповіді на це питання.

— Ваші побажання юним гравцям та їхнім наставникам?

— Головним побажанням до дітей та їхніх наставників, а також до батьків юних гравців, буде наступне – не забувати з якою метою малеча приходить у футбольні секції. На мою думку, діти бажають отримувати задоволення від футболу під час його навчання, а у майбутньому хочуть стати відомими футболістами. Наставники та батьки мають допомагати втілювати дитячі мрії у реальність. Така мета повинна бути головною амбіцією для дорослих.

footboom.com