ФІЛОСОФІЯ КЛУБУ

Філософія клубу — це базові внутрішньоклубні критерії, якими керується увесь колектив під час своєї діяльності.

ФІЛОСОФІЯ СКМД

  • Шанс для кожної дитини

Завдяки вибудованій структурі у Клубі, кожна дитина отримує необхідний тренувальний та змагальний процес. Відбір до груп є лише у збірних командах. На філіалах тренера працюють з дітьми різної підготовки. Збірні команди виступають на чемпіонатах міста, області, України, міжнародних змаганнях, регулярно проводяться навчально-тренувальні збори. Діти з команд філіалів мають можливість проявити себе на регулярних внутрішньоклубних турнірах.

  • Тренувальний процес як запорука успіху на футбольному полі

Тренерський штаб вбачає розвиток кожної дитини через проведений навчально-тренувальний процес. «Брудні» методи у досягненні результатів (заниження віку дітей, «співпраця» з суддями, «трансфери» з інших команд тощо) суворо заборонені на всіх рівнях клубної структури. 

  • Повага до психології дітей

Змагання розглядаються як не самоціль, а частина тренувального процесу. На результати команд від найменших вікових категорій і до Ю-14 не звертається увага. Жодного тиску не здійснюється на дітей за загальнокомандний результат на змаганнях. Під час тренувального процесу тренерський склад керується принципом «трьох ні» — ні лінощам, ні трусливості, ні байдужості. Суворо забороняються особисті образи дітей як з боку тренерів чи батьків, так і між дітьми. 

  • Комплексний навчально-тренувальний процес

До комплексу навчально-тренувального процесу входить розвиток футболістів у напрямку технічного поводження з м’ячем, фізичної витривалості, загальнокомандними тактичними діями на футбольному полі та контроль за психологічним станом. 

Під час тренувань, окрім футбольних вправ, часто застосовуються елементи стрейчингу, гімнастики та навіть єдиноборств. 

  • Індивідуальний підхід до кожної дитини

Кожна дитина є особистість. Зважаючи на індивідуальний рівень, фізичні особливості, психологічний стан дитини, її вік та стать, тренера підбирають необхідне на конкретному етапі підготовки навантаження. У разі необхідності, є можливість додаткових індивідуальних занять для різного рівня підготовки. У тренерському штабі працюють тренера з індивідуальної підготовки та зі спеціалізованих занять для воротарів.

  • Принцип не нашкодити у навчально-тренувальному процесі

Одною з найпоширенішою проблемою у дитячо-юнацькому футболі України є велика травматичність, зумовлена надмірним фізичним навантаженням, що не відповідає віковому розвитку дитини або підбором взагалі заборонених вправ у цивілізованих країнах під час тренувань. Керівництвом СКМД прописані для тренерського штабу вправи, що є забороненими для використання. 

  • Виховання дітей як важливий фактор у побудові команди

Футбольна мудрість наголошує: футбол розпочинається з роздягальні. Наш тренерський колектив не обмежується навчанням дітей футболу, а й намагається виховувати їх за межами футбольного поля. Дисципліна на полі та за його межами — важливий елемент побудови команди та процесу виховання. Взаємовідносини у Клубі між тренерами, батьками та дітьми базуються на порядку, дисципліні та взаємоповазі. 

  • Єдина тактична схема у всіх вікових категоріях

У своїй діяльності тренерський штаб керується єдиними критеріями побудови командної гри відповідно до вікової категорії. Таким чином, при вимушеній зміні тренера або переходу з однієї нашої команди в іншу команду нашого Клубу футболісту легше адаптовуватися до нового колективу та вимог тренера.

  • Медичний контроль

На філіалах нашого Клубу двічі на рік існує зобов’язання для батьків про надання довідок від сімейних лікарів про стан здоров’я дітей. У збірних командах, де фізичне навантаження більше під час тренувань, є зобов’язання про проходження спортсменами медичної комісії у спортивному диспансері. 

  • Вдосконалення тренувального процесу завдяки постійному навчанню тренерського штабу

Тренерський штаб СКМД має за мету постійно удосконалювати тренувальний процес завдяки підвищення своєї кваліфікації через регулярні участі у всеукраїнських чи міжнародних форумах, семінарах, різних навчальних програм, організованих для тренерів.